KAFFESERVIS, SALTKAR OCH DOSA, nysilver, 6 delar, 1900-tal.

422293. KAFFESERVIS, SALTKAR OCH DOSA, nysilver, 6 delar, 1900-tal.

Kaffekanna, sockerskål och gräddkanna, Danmark, höjd 23, 7,5 och 7,5 cm
2 saltkar med glasinsatser och saltskedar, höjd 8 cm vid hänkel
Dosa i form av snäcka med lock på undersidan, längd 7,7 cm.

Bruksslitage
Nagg på den ena glasinsatsen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage
Nagg på den ena glasinsatsen.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 920