BORDSUR, nyrokoko 1800-talets senare hälft. Förgylld och bemålad metall. Urtavlan signerad J W Grönbäck (verksam Stockholm 1842-1900).

422018. BORDSUR, nyrokoko 1800-talets senare hälft. Förgylld och bemålad metall. Urtavlan signerad J W Grönbäck (verksam Stockholm 1842-1900).

Höjd 45 cm inklusive träsockel.

Bruksslitage. Ej genomgången.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Ej genomgången.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 977