421983. LEKSAKER, 5 st, plåt/trä, 1900-tal.
Speldosa, badande barn, ej tillhörande furuknopp, höjd 13 cm.
Speldosa, fiskare, höjd 12 cm.
Tvättmaskin, tvätta dockkläder, Japan, nyckel, höjd 12 cm.
Trumspelande björn, Kina, nyckel, höjd 10 cm.
Kaffekvarn, trä/metall, höjd 9 cm.
Förekomst någon buckla och slitage.
Speldosorna fungerande.