SALONGSGRUPP, vitmålad med förgyllningar, gustaviansk stil.

421952. SALONGSGRUPP, vitmålad med förgyllningar, gustaviansk stil.

2 bord med marmorskivor, soffa, 2 karmstolar, 4 stolar samt 2 pallar.
Soffans längd 135 cm, lilla bordets diameter 46 och höjd 73 cm, stora bordets diameter 84,5 och höjd 75 cm.
Proveniens Torsten Ingelsson.

Färgslitage samt fogsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens Torsten Ingelsson.

Färgslitage samt fogsprickor.

Antal besök: 1 232