421952. SALONGSGRUPP, vitmålad med förgyllningar, gustaviansk stil.
2 bord med marmorskivor, soffa, 2 karmstolar, 4 stolar samt 2 pallar.
Soffans längd 135 cm, lilla bordets diameter 46 och höjd 73 cm, stora bordets diameter 84,5 och höjd 75 cm.
Proveniens Torsten Ingelsson.
Proveniens Torsten Ingelsson.