SERVISDELAR, porslin, 45 delar, Savoy, Georgia, Albany, Johnson Bros England.

421839. SERVISDELAR, porslin, 45 delar, Savoy, Georgia, Albany, Johnson Bros England.

16 st, mattallrikar, diameter 25,5 cm, Savoy
12 st, djupa tallrikar, diameter 25,5 cm, Savy
8 st, assietter , diameter 18 cm, Savoy
2 st uppläggningsfat, 29 x 22 cm, Georgia
6 st, assietter, diameter 20 cm, Georgia
1 st uppläggningsfat, 42 x 32 cm, Albany.

ett uppläggningsfat spricka, nagg och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 3 507