SPEGELLAMPETT, senempire, västsverige, 1800-talets första hälft.

421654. SPEGELLAMPETT, senempire, västsverige, 1800-talets första hälft.

Förgylld samt bronserad. 2 ljushållare i mässing. Krön i form av fruktkorg. Längd 77 cm, höjd 93 cm.

Krön med skada samt sprickor. Senare bronsering. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 184