TERRIN, porslin, Sarreguemine, Frankrike, 1900-talets första hälft.

421169. TERRIN, porslin, Sarreguemine, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Längd 32, höjd 17 cm.

Avslag på locket samt enstaka färgstänk, i övrigt krackelering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 32, höjd 17 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 850