420881. TELEFON, Lego-konstruktion, Tyco, 1900-talets sista kvartal.
Med utdragbar låda på ena kortsidan.
Etikettmärkt Får anslutas till allmänna telenätet 890116 51.
19 x 17,5 cm.
Bruksslitage, blå Legobit saknas till lådans handtag, ej funktionstestad.