FIGURIN, keramik, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby, 1900-talets tredje fjärdedel.

420630. FIGURIN, keramik, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby, 1900-talets tredje fjärdedel.

Sittande kvinna på sköldpadda.
Höjd 26 cm.

Bruksslitage, ett glasyrsläpp över sköldpaddans vänstra öga, fastklistrade "dynor" undertill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 26 cm.

Antal besök: 653