BOKHYLLA, Hugo Troeds, Bjärnum, 1900-talets mitt.

420390. BOKHYLLA, Hugo Troeds, Bjärnum, 1900-talets mitt.

Fanerad med mahogny. Överdel med löstagbara hyllplan. Utdragbar avlastningsskiva. Underdel med ett dörrpar och bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Märkt med etikett. Längd 95. Bredd 38. Höjd 165 cm.

Slitage. Kärvande avlastningsskiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 812