DRICKSGLAS, 14 st, med målad dekor samt BRICKA, glas och metall, 1900-tal.

42007. DRICKSGLAS, 14 st, med målad dekor samt BRICKA, glas och metall, 1900-tal.

14 glas med målad dekor av äpplen, körsbär, blå blommor, varierande storlekar, höjd 9,5 - 10,5 cm.
Oval glasbricka med slipad stjärna i mitten, ställning i metall, längd 44,5 cm.

Bruksslitage. Glas med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Glas med nagg.

Antal besök: 1 468