Zombory Lajos (1867/09/01 Szeged - 1933/11/18 Szolnok, Ungern); Olja på papp, daterad 1910, signerad, lackram. Mått ca 61 x 46 cm, målning 49 x 34 cm.
åldersspår.
åldersspår.