GRYTOR, 5 st, SPANNAR, 2 st, YTTERFODER, AMPEL, koppar, mässing, 1800/1900-tal.

419384. GRYTOR, 5 st, SPANNAR, 2 st, YTTERFODER, AMPEL, koppar, mässing, 1800/1900-tal.

Gryta koppar med mässingshandtag på trefot järn märkt S H diameter 35 cm.
3 ovala grytor koppar längd 43, 44 och 52 cm.
Fiskgryta med lock koppar längd 56 cm.
2 spannar koppar höjd 26 och 27 cm.
Kruka mässing diameter 28 cm.
Ampel mässing 30 cm.

Skador, bucklor, slitage förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kruka mässing diameter 28 cm.
Ampel mässing 30 cm.

Antal besök: 1 536