FIGURINER, 4 st samt BORDSLAMPA, trä och keramik, bl.a Sys Marstrand Jie Gantofta.

419374. FIGURINER, 4 st samt BORDSLAMPA, trä och keramik, bl.a Sys Marstrand Jie Gantofta.

Bordslampa keramik Sys Marstrand höjd 31 cm.
Figurin keramik signerad Dorothy Clough höjd 27 cm.
2 skulpturer snidat trä man och kvinna höjd 42 cm.
Skulptur snidat trä fiolspelande man skrivet undertill "På 65-årsdagen Drénchel 1919".

Fiolstråke av, repor keramikfigurin.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 702