Fat, dubbelstämplat, 1926, diameter 25,5 cm. Mugg, E Löfman, MGAB, 1973, höjd 5,5 cm. Servetthållare, GEWE, 1971, höjd 8 cm.
Vikt 493 gram.
Slitage. Gåvogravyrer. Mugg med buckla vid fot.