Broderade yttergardiner med bland annat drakmönster i guldbroderi. 4 våder á 45X 280 cm,samt innergardiner i mönstervävt siden.4 våder á 100X200 cm.Allt fodrat.
En yttergardin med betydande skador, för övrigt blekningar/slitage.