GARDINUPPSÄTTNING, kinastil 1920-tal.Från Kinarummet Sjögestadbro.

41923. GARDINUPPSÄTTNING, kinastil 1920-tal.Från Kinarummet Sjögestadbro.

Broderade yttergardiner med bland annat drakmönster i guldbroderi. 4 våder á 45X 280 cm,samt innergardiner i mönstervävt siden.4 våder á 100X200 cm.Allt fodrat.

En yttergardin med betydande skador, för övrigt blekningar/slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 610