FLASKA, sk Alabastern, vitmetall, Ryssland, 1900-talet början.

419218. FLASKA, sk Alabastern, vitmetall, Ryssland, 1900-talet början.

Höjd 17 cm.

Kärl som innehåller myrra i den ryska otrodoxa kyrken.

Enligt uppgift från innan 1914.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 17 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 729