URNA, porslin, Kina, Kanton, 1800/1900-tal.

418731. URNA, porslin, Kina, Kanton, 1800/1900-tal.

Polykrom dekor i emaljfärger av figurscener . Höjd 35 cm.

Bruksslitage samt mindre tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 069