GRÖTTERRIN och MJÖLKANNA, flintgods, Göteborg, omkring 1900.

418648. GRÖTTERRIN och MJÖLKANNA, flintgods, Göteborg, omkring 1900.

Dekor med tomtar, längd ca. 17-25 cm.

Bruksslitage. Kanna med krackelyr och missfärgning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 877