HALSBAND, ARMBANDS samt RING, brons, Finland, 1900-tal.

418365. HALSBAND, ARMBANDS samt RING, brons, Finland, 1900-tal.

Halsband med hängen, emaljdekor, hänge stämplad Kalevala Koru, längd ca 41 cm.
Ring samt armband, justerbar/öppen form, troligen ur serien "Renmoosblüte”, Hannu Ikonen.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 1 178