Soffa, längd 163 cm Fåtölj, bredd 70, djup 95 cm, höjd 117 cm. Bord, valnötsfaner, längd 108, bredd 76, höjd 75 cm Pallar, 2 stycken, höjd 22, diameter 27 cm.
Bruksslitage, senare klädsel. Torrsprickor.