SALONGSMÖBEL, nyrokoko, 1800-tal.

418342. SALONGSMÖBEL, nyrokoko, 1800-tal.

Soffa, längd 163 cm
Fåtölj, bredd 70, djup 95 cm, höjd 117 cm.
Bord, valnötsfaner, längd 108, bredd 76, höjd 75 cm
Pallar, 2 stycken, höjd 22, diameter 27 cm.

Bruksslitage, senare klädsel. Torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Soffa, längd 163 cm

Antal besök: 1 620