SKÅL, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand.

418128. SKÅL, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand.

Harpälsglasyr. Signerad GN AXK. Längd 27 cm. Bredd 23 cm. Höjd 15 cm.

Ett obetydligt nagg på undersidans kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 624