417920. SERVIS, 68 delar, porslin, Hackefors, 1900-tal.
11 mattallrikar,12 djupa tallrikar, 11 entretallrikar, 13 assietter, terrin, 4 uppläggningsskålar, 3 uppläggningsfat, såskanna, 9 kaffekoppar med fat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna.
Bruksslitage. Enstaka nagg.