PARTI KONST, 10 delar, mestadels Litografier, 1900-tal.

417725. PARTI KONST, 10 delar, mestadels Litografier, 1900-tal.

Litografi, Acke Oldenburg
Akvarell, Nils Fredricson
Litografi, Felix Hatz
Gravyr, Eva Stockhaus
Träsnitt, Carl Herman Wetterwik
Färglitografi, Walter Huber
Färglitografi, Olle Zetterqvist
Färglitografi, Uno Wallman
Färglitografi, Jurgen Von Konow
Färglitografi, Olle Svanlund.

Smärre slitage, Wallman med spricka i glas. Nils Fredriksson med gulnat blad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Litografi, Acke Oldenburg
Akvarell, Nils Fredricson
Litografi, Felix Hatz
Gravyr, Eva Stockhaus
Färglitografi, Walter Huber
Färglitografi, Uno Wallman
Färglitografi, Olle Svanlund.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 095