LJUSLAMPETTER, ett par, förgyllda, gustaviansk stil, 1900-tal.

417604. LJUSLAMPETTER, ett par, förgyllda, gustaviansk stil, 1900-tal.

Ljuslampetter med hållare för ett ljus vardera. Märkta med GB
Höjd 28 cm.

Förgyllningsbortfall på den ena ljusstaken över axmönstret.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 28 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 686