PARTI GLAS, 7 delar, bla Orrefors och Strömbergshyttan.

417589. PARTI GLAS, 7 delar, bla Orrefors och Strömbergshyttan.

Partiet består av en vas (höjd 23 cm), formgiven av Sven Palmqvist för Orrefors samt 2 skålar signerade Orrefors, 1 skål signerad Strömbergshyttan och 3 skålar med vindruvedekor av Lars Hellsten.

Smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre repor.

Antal besök: 530