417512. FICKUR, 14K guld, A.Lange & Söhne, 1900-tal, totalvikt 94,56 gram.
Stämplad på urverk, boett samt urtavla, Deutsche uhrenfabrikation Glashütte 1/SA samt A.Lange & Söhne.
Samma tillverkningsnummer på boett samt urverk.
Diameter 50,8 mm.
Bruksslitage, fungerar vid katalogisering, ej funktionsgaranti.