417471. BESTICKSERVIS, 81 delar, silver, "Sten Sture", Eric Löfman, MGAB.
12 matgafflar, längd 17,5 cm.
12 matknivar, rostfria blad omärkta (längd 9,5 cm), längd 20,5 cm. Vikt 721 gram.
12 matskedar, längd 18 cm.
12 efterrättsskedar, längd 15,5 cm.
12 smörgåsgafflar, längd 15,5 cm.
12 smörgåsknivar, rostfria blad omärkta (längd 7,5 cm), längd 17,5 cm. Vikt 475 gram.
12 smörknivar, rostfria blad, längd 16 cm. Vikt 248 gram.
12 mindre gafflar, längd 11,5 cm.
Såssked, längd 19,5 cm.
Total vikt ca 3325 gram.
Bruksslitage. Smärre fläckar. Såssked med kraftigare slitage och repor samt något bucklad kupa.