MORTEL, med stöt, gjutjärn, No 3, Näfveqvarns bruk, 1800-tal.

417429. MORTEL, med stöt, gjutjärn, No 3, Näfveqvarns bruk, 1800-tal.

Mortel höjd 16 cm
Stöt längd 21 cm.

Bruksslitage samt mindre avslag längs kanter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mortel höjd 16 cm
Stöt längd 21 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 241