Tekanna Wilhelm Wagenfeld Jenaer Glaswerke höjd 12,5 cm. 3 glassvampar höjd 6 till 7 cm. Glasboll samt 2 burkar 1800/1900-tal höjd 15,5, 17 och 25 cm.
Flisa boll, litet nagg burk.