SKÅL, Josef Ekberg, Gustavsberg, daterad 1929.

416969. SKÅL, Josef Ekberg, Gustavsberg, daterad 1929.

Godronnerad form med två hänklar.Grön glasyr. Handmålad dekor i guld. Stämplad Gustavsberg och signerad J Ekberg 1929. Höjd ca 21, diameter ca 35 cm.

Spricka på fotens undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Spricka på fotens undersida.

Antal besök: 2 077