Kryddburkar, Jie, Gantofta, Staffan Johnson. Kannor, 2 st, "Koka", Rörstrand. Skålar, 6 st, Turi-design. Karotter bland annat "Fix", Rörstrand.
Bruksslitage. Handtag, upprivet. Lock med krackelyr.