BORDSUPPSATS, glas/nysilver, 1800/1900-tal, höjd 78 cm.

416368. BORDSUPPSATS, glas/nysilver, 1800/1900-tal, höjd 78 cm.

3 slipade glasskålar samt slipad vas på nysilverställ.
Bredd 60, stora fatets diameter 40 cm.

Slitage metall, nysilvret ställvis helt bortputsat, ett nagg på vas, i övrigt endast några mycket små nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 985