SKÅL, så kallad "Blossom Bowl", serpentinsten, Kreta minoisk kultur.

416265. SKÅL, så kallad "Blossom Bowl", serpentinsten, Kreta minoisk kultur.

Ca 1750 - 1450 före Kristus. Höjd 9, diameter 15 cm.

Lagning, ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lagning, ytslitage.

Antal besök: 1 058