YTTERFODER, 6 st. Keramik, Spanien, 1900-tal.

416044. YTTERFODER, 6 st. Keramik, Spanien, 1900-tal.

Ett par gallerflätade ytterfoder i vitglaserad keramik, på fyrfot
Stämplade Spain
4 stycken med storleken höjd 16, diameter 20 cm
2 stycken med storleken höjd 13, diameter 16 cm.

Ytsmuts, enstaka spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplade Spain

Ytsmuts, enstaka spricka.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 004