HAHN MIT HENNEN. Stor signerad italiensk majolika, på träbotten.

416021. HAHN MIT HENNEN. Stor signerad italiensk majolika, på träbotten.

Djurfigur, signerad eller inskriven tre gånger, dejting från mitten av 1900-talet. Höjd ca. 32 cm, stativ 27,5 x 21,5 cm.

Mindre tecken på ålder, minimalt stötte.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 835