BOK, "La Science des Ingenieurs", Bernard Forest de Bélidor, Jombert, Paris 1739.

415982. BOK, "La Science des Ingenieurs", Bernard Forest de Bélidor, Jombert, Paris 1739.

"La Science des Ingenieurs dans la conduite des Travaux de Fortification et D'Architecture Civile dediée au Roy".
6 delar, 53 utvikbara graverade planscher. Försättsplansch Rigault inve. au sculp.
Helfranskt band.

Påskifter av namn och testamentering. Ej fullt genomgången. Slitage. Smärre skador och fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Helfranskt band.

Antal besök: 917