415744. SERVISDELAR, stengods, 19 delar, design Hilkka Liisa Ahola, Arabia, Finland.
9 mattallrikar, diameter 23,5 cm
7 assietter, diameter 19,5 cm
Djup tallrik, diameter 16 cm
Serveringsfat, diameter 32 cm
Bringare, höjd 14,5 cm.
Bruksslitage
Bringare med bruna krackeleringar på insida
Mindre krackeleringar.