PARTI SILVER, 4 delar, supsked, ströare, etui samt bägare, 1800/1900-tal.
415570. PARTI SILVER, 4 delar, supsked, ströare, etui samt bägare, 1800/1900-tal.
Supsked, längd 14,5 cm, riklig dekor, importstämpel
Sockerströare, med förgylld insida, GAB 1882, längd 20,5 cm
Etui, 9,5 x 7,5 cm, Bolidernsilver, 1946
Bägare, höjd 7,2 cm, CG Hallberg 1946
Vikt ca 254 gram.
Vikt ca 254 gram.