LISS ERIKSSON. "Manlig torso".

4152929. LISS ERIKSSON. "Manlig torso".

Brons, sockel i trä. Höjd skulptur 57 cm, bredd 34 cm, djup 21 cm, höjd sockel 160 cm. Signerad Liss ER, numrerad, 2/3 gjutarstämpel Valsuani.

Ytsmuts, vid frågor vänligen kontakta johanna.malm@auktionsverket.se.

Tema

Eva Lange & Liss Eriksson - två skulptörer

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 750