VAS, glas, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors.

415259. VAS, glas, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors.

Vas med rutslipad dekor. Höjd 20 cm. Diameter 10 cm.
Signerad Orrefors GC 63834-21.

Serien "Sofiero" är formgiven av Gunnar Cyrén 1961 för Orrefors.

Smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre repor.

Antal besök: 888