Vas med rutslipad dekor. Höjd 20 cm. Diameter 10 cm.
Signerad Orrefors GC 63834-21.
Serien "Sofiero" är formgiven av Gunnar Cyrén 1961 för Orrefors.
Smärre repor.
Smärre repor.