HARZMALER FRITZ THATE. Sommar landskap.

415010. HARZMALER FRITZ THATE. Sommar landskap.

Fritz Thate (15/08/1889 Leipzig - 14/04/1968 Goslar); Gouache på buff papper, Daterad omkring 1950 signerad, inramat i passepartout bakom glas. Mått ca 42 x 34 cm ram.

En Passepartout ofullständig.

Gör en kostnadsfri värdering!

En Passepartout ofullständig.

HannoVerum
Antal besök: 1 294