Vas, slipad och etsad.
Vas, etsad dekor, 1920/30-tal.
Vas, frostat glas.
Lockskål, möjligen Simon Gate, Sandvik.
Höjd ca 16-22 cm.
Bruksslitage. Lockskål, nagg och spricka.
Vas, slipad och etsad.
Vas, frostat glas.
Höjd ca 16-22 cm.