414815. PETER DAHL (F. 1934). Carl Michael Bellman: Fredmans epistlar. Portfölj med 87 st färg och sv/v litografier, 1984.
Samtliga signerade, verifikationsblad signerat och numrerat 72/225. Bladstorlek vardera 43 x 29,5 cm, 43 x 59 cm och 43 x 88 cm. Utgiven av Galerie Aix, Stockholm, tryckt hos Grafiktryckarna, Nacka. Förvarade lösa i två portföljer klädda i grönt tyg.
Tyg på portföljer med slitage, tyg på en portfölj med fuktskada (ej bladen).