VAS och SKÅL på fot, glas/metall, 1800/1900-tal.

414538. VAS och SKÅL på fot, glas/metall, 1800/1900-tal.

Veckad glasskål på metallfot höjd 22 cm.
Glasvas på nysilverfot höjd 21 cm.

Skål något sned, nysilverfot med slitage, vas med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 051