FICKUR, guld 14k, Lepine-ur, Ancre - Schweiz, nr 31862, 18-/1900-tal.

414514. FICKUR, guld 14k, Lepine-ur, Ancre - Schweiz, nr 31862, 18-/1900-tal.

Märkt i boetten: "Ancre - Ligne droite - Balancier Comhensateur - Spiral Breguet - 16 rubis".
Bruttovikt = 113 gram.
Diameter 55 mm.

Slitage.
Ej funktionstestat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruttovikt = 113 gram.
Diameter 55 mm.

Slitage.
Ej funktionstestat.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 499