DIVERSE, 25 delar, bl.a. I. Claesson, Meissen, Royal Copenhagen, Gustafsberg,1800-1900-tal.
41450. DIVERSE, 25 delar, bl.a. I. Claesson, Meissen, Royal Copenhagen, Gustafsberg,1800-1900-tal.
Ytterfoder, 2 st med fat, Gustafsberg.
Assietter, 12 st asmt vas, I. Claesson, Rörstrand.
Kaffekanna, rostfritt, Jacob Jensen, Bernadotte & Björn.
Vas, Meissen.
Kanna, koppar, träskaft.
Mugg, Rörstrand.
Vas, möjligtvis Murano.
Skål, Royal Copenhagen.
Ljusstakar, ett par, Rosenthal.
Assietter och ytterfoder med krackelyr. Kanna med slitage. Mugg, slitage samt liten kantspricka.
Vas, Meissen.
Kanna, koppar, träskaft.
Mugg, Rörstrand.
Vas, möjligtvis Murano.
Skål, Royal Copenhagen.