WILHELM KÅGE. VAS, stengods, Argenta, design Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-tal.

414425. WILHELM KÅGE. VAS, stengods, Argenta, design Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-tal.

Wilhelm Kåge (1889-1960).
Silverdekor med fisk.
Klotformad, höjd 12 cm, diameter 12 cm.
Handdrejad.
Argenta nr 1045, djupstämplad P14.

Tillverkningsnagg micro botten.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Gör en kostnadsfri värdering!

Wilhelm Kåge (1889-1960).
Silverdekor med fisk.
Handdrejad.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 5 676