SKÅL, porslin, Egersunds Fayancefabriks Co, Norge, 18-/1900-tal.

414411. SKÅL, porslin, Egersunds Fayancefabriks Co, Norge, 18-/1900-tal.

Höjd 10 cm.
Diameter 17,5 cm.
Dekoren orientalisk, barn med fågel.
Stämpel from 1880 - ).

Krackeleringar och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 10 cm.
Diameter 17,5 cm.
Stämpel from 1880 - ).

Krackeleringar och slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 5 013