SMYCKEN, 14 - 18K guld, 7 delar, Camé samt pärlor, 1900-tal, totalvikt 19 gram.

414382. SMYCKEN, 14 - 18K guld, 7 delar, Camé samt pärlor, 1900-tal, totalvikt 19 gram.

1 st Caméhänge/brosch, 14 k guld, längd 5 cm, bredd 3,9 cm, Martti Viikinniemi, Heinola, Finland, 1958, totalvikt 14,65 gram.

Par Caméörhängen, 18 k guld, hängets längd 1,3 cm, bredd 1,1 cm, totalvikt 2,10 gram.

Par örhängen med kvarts, 14 k guld, totalvikt 1,24 gram.

Par örhängen med sötvattenspärlor, 14 k guld, totalvikt 1,37 gram.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 697